Muči vas neugodna napetost, suhoća i svrbež vlasišta te ljuštenje tjemena glave? Pročitajte kako ukrotiti neugodan svrbež vlasišta i stvaranje krasta, kako odabrati najbolji šampon za svrbež vlasišta i kako njegovati ovo područje! Zdravo vlasište ključ je zdrave i lijepe kose.
Ako u vlasištu dođe do narušavanja prirodnih procesa, poput lučenja sebuma i hidratacije, vlasište postaje isušeno. Među prve simptome spadaju upravo neugodno zatezanje, svrbež i peckanje vlasišta te crveno tjeme glave. Zatim može doći do pojave suhih komadića kože u kosi koji izgledaju poput prhuti. Osim toga, kosa postaje lomljivija i bez sjaja, a vlasi više nisu dovoljno zaštićene od vanjskih utjecaja. Čak može doći do lakšeg prodora štetnih tvari u vlasište i pojave mikroupala. Stoga ne podcjenjujte ovo stanje, već radije obratite pažnju na moguće uzročnike.
Pojava suhoće i svrbeža vlasišta može imati različite uzroke, ali najčešći među njima je neodgovarajuća njega kose. Među ostale krivce ubrajamo stres, starenje kože i neprikladno životno okruženje. Među uzrocima pojave suhog vlasišta su:
Na prvi pogled, suho vlasište može izgledati poput prhuti. Ipak, govorimo o dva različita kožna problema. Dakle, kako sa sigurnošću odrediti radi li se o isušenom vlasištu ili prhuti?
U prvom koraku važno je pružiti organizmu pravilnu prehranu bogatu vitaminima i mineralima uz odgovarajući unos tekućine. Ako želite dodatno povećati unos životno važnih nutrijenata, isprobajte vitamine za kosu s biotinom, selenom, cinkom i drugim sastojcima koji su neophodni za zdravlje kože i kose.
Kako biste još više ubrzali cjelokupnu njegu i hidrataciju vlasišta, posebnu pažnju posvetite pravilnoj vanjskoj njezi koja će spriječiti neugodan svrbež i perutanje vlasišta. Počnite izborom najbolje njege od šampona za svrbež vlasišta sve do vode i tonera za kosu.
Koji je prvi korak u njezi suhog vlasišta? Pravilna njega osjetljivog vlasišta počinje blagim čišćenjem. Blagi šampon za osjetljivo vlasište ublažit će svrbež, trenutno hidratizirati vlasište i spriječiti razvoj upalnog procesa. Zahvaljujući sastavu bogatom prirodnim sastojcima i neutralnom pH vraća lučenje sebuma u prirodnu ravnotežu, blago čisti vlasište i istovremeno ga obnavlja.
Šampon i drugi preparati za svrbež vlasišta trebali bi sadržavati njegujuće sastojke kao što su:
Njegujući preparati za suho vlasište ne bi smjeli biti na bazi:
S vremena na vrijeme priuštite svojoj kosi i vlasištu pravu detoksikaciju. Piling za kosu savršeno čisti vlasište od nakupljenih nečistoća, ostataka proizvoda za oblikovanje i odumrlih stanica istovremeno poboljšavajući prokrvljenost i oksigenaciju vlasišta.
Kako biste umirili vlasište, nakon temeljitog pranja na red dolazi dubinska hranjiva njega – poseban regenerator ili maska za suho vlasište koji će kosu i vlasište održati hidratiziranima i učiniti ih otpornijima na nova oštećenja.
Kako njegovati suho vlasište između pranja? Napravite još jedan korak prema prekrasnoj kosi i zdravom vlasištu. Vrijeme je za vode, tonere i posebne serume za kosu i vlasište koji vraćaju koži potrebnu hidrataciju, revitaliziraju je i štite od vanjskih utjecaja.
Naš savjet: Što možete učiniti za suho vlasište prije samog pranja kose? Pružite svojem vlasištu dodatnu njegu tako što ćete mu sat vremena prije pranja priuštiti hranjivi pakung. Za suho vlasište isprobajte prirodna ulja, poput ulja marelice, šipka ili argana.
Ublažite simptome suhog i nadraženog vlasišta i ponovno uživajte u sjajnoj i raskošnoj kosi! Ekstremno suho vlasište zaslužuje najbolju njegu, kao što su maska za jačanje, šampon za seboreično vlasište i hranjivi toner ili serum za kosu, koji će vas jednom zauvijek osloboditi od neugodnog osjećaja svrbeža i peckanja!