Pelene gdje god pogledaš
Ako niste jedan od poklonika metode bez pelena, vjerojatno počinjete razmatrati sve varijante pelena prije rođenja djeteta. Jeste li više praktična osoba koja više voli prednosti jednokratnih pelena ili vam je važnija ekološka razina i platnene pelene su tako jasan izbor? Ako ste negdje između i ne možete se odlučiti, možete kombinirati obje vrste prema potrebi i situaciji ili isprobati jednokratne EKO pelene. Izrađene su od bambusa, stoga su ekološki prihvatljive, a zadržavaju prednost prikladnosti i jednostavnosti previjanja bez potrebe za pranjem ili održavanjem.
Previjajte bebu onoliko često koliko je potrebno – u prosjeku svaka 3-4 sata. Kada beba naraste i počne hodati, mijenjanje pelena u ležećem položaju bit će kompliciranije, zbog toga mnogi roditelji s vremenom prijeđu na pelene gaćice, koje bebi možete jednostavno obući dok stoji. Nakon promjene pelene, umotajte korištenu pelenu u vrećicu za pelene ili je bacite u posebnu kantu koja izolira mirise iznutra.
cijeli tekst
Vlažne maramice kao najbolji pomagač
Njega kože
Kod mijenjanja pelena preporučujemo da uvijek koristite kremu protiv osipa koja sprječava nadraženost kože. Ako se pelenski dermatitis ipak pojavi uvijek imajte pri ruci cinkovu mast . Smiruje i hladi crvenilo, a možete ju koristiti i kod ekcema na tijelu.
U usporedbi s tijelom odraslih dječja koža znatno je tanja, nježnija i manje zaštićena. Stoga je važno ojačati zaštitnu barijeru i brinuti se o njoj. Vaša oprema također treba uključivati ulje za pranje ili krem-gel za pranje bez sapuna, hidratantnu kremu za bebe ili masažno ulje za tijelo. Možete ga koristiti, primjerice, tijekom večernjeg rituala - opuštajući masaže trbuha i tijela.
Provjerite sve proizvode za njegu
uz koje će se vaš mališan osjećati ugodno i njegovano!